ورود
...v
‌تویوتا پریوس ۲۰۲۳
1

کد: 3566 تاریخ ارسال: 21:29 1401/08/22 دسته‌بندی: عمومی Jpeg تعداد نمایش/دریافت: 165

( 47 کیلوبایت ) دانلود


Toyota Prius 2023

معرفی تویوتا پریوس 2023

نسل پنجم تویوتا پریوس تنها چند ساعت زودتر از ایالات متحده در اروپا معرفی شده است. با مرور مشخصات نسخه اروپایی می‌­توان حدس زد که این خودرو با چه مشخصات و امکاناتی به آمریکا وارد خواهد شد.

طراحی تویوتا پریوس 2023

علیرغم تغییرات محسوس در طراحی بدنه پریوس 2023، باز هم با چهره‌­ای نسبتاً آشنا مواجه هستیم. سقف خودرو با شیب واضح به سمت انتهای بدنه متمایل شده است و خودروهای کوپه را در نظر می‌­آورد.


ارتفاع 50 میلی‌متر کاهش یافته، درحالی‌که فاصله بین محورها و ارتفاع به ترتیب 50 و 22 میلی‌متر افزایش داشته است. علی‌رغم افزایش فاصله بین محورها، طول کلی به میزان 46 میلی‌متر کوتاه‌تر از مدل قبلی است.

کابین و امکانات تویوتا پریوس 2023

فضای کابین تویوتا پریوس 2023 تحت تاثیر زبان طراحی Island Architecture یا ساختار جزیره شکل گرفته است، که بر سه عامل «ماژول راننده»، «محیط پیرامون» و «صفحه پشت آمپر شناور» استوار است. نمایشگر مقابل راننده به جای قرارگیری در یک محیط بسته، روی داشبورد قرار گرفته است، موردی که مشابه آن را قبلاً در تویوتا bZ4X مشاهده کرده­ایم.

نمایشگر مرکزی هم در عین اتصال به داشبورد، به نحوی خود را جدا نشان می‌دهد. یک نمایشگر باریک هم برای کنترل تنظیمات سیستم تهویه درنظر گرفته شده، که در بالای دکمه­‌های مربوط به تنظیم درجه حرارت صندلی‌ها قرار گرفته است.

مشخصات فنی تویوتا پریوس 2023

تویوتا پریوس 2023 در اروپا تنها به صورت PHEV یا پلاگین-هیبرید عرضه می‌شود. سامانه هیبرید این خودرو از پیشرانه 2 لیتری 4 سیلندر و یک موتور برقی تشکیل شده است، که در مجموع 220 اسب‌­بخار قدرت تولید می‌­کند. این رقم در مقایسه با مدل فعلی با پیشرانه 1.8 لیتری هیبرید، 99 اسب‌­بخار افزایش نشان می­دهد.

ظرفیت مجموعه باتری که زیر صندلی‌های عقب نصب شده است، از 8.8 به 13.6 کیلووات ساعت افزایش یافته، که بنابر اعلام تویوتا، شعاع حرکتی را با 50 درصد افزایش نسبت به مدل قبلی به 94.15 کیلومتر رسانده است.


آن طور که در سایت motor1.com آمده است، مشتریان اروپایی می‌­توانند این خودرو را با پنل‌های خورشیدی روی سقف سفارش دهند، هرچند که از ظرفیت و میزان افزایش شعاع حرکتی ناشی از این آپشن، اطلاعی نداریم.
دانلود نسخه‌های قدیمی‌تر:

#تویوتا

لینک مستقیم:
http://harbarg.com/f/vW

 

مسئولیت محتوای فایل‌ها و هرگونه پاسخگویی به ادعاهای مطروحه توسط اشخاص حقیقی و حقوقی با منتشرکننده است و هربرگ هیچگونه مسئولیتی نسبت به آن نخواهد داشت.
Tim McMorrisIt's a beautiful day